StångåBuss
Kontakta oss


Top Kontakta oss
Vår HVO-mack är i dagsläget ur funktion.
Vi beklagar detta och arbetar för att den ska öppna så snart som möjligt och kommer att uppdatera här när vi har några besked.
Uppdaterat 2018-11-27

StångåBuss förvärvar Ringarums Busstrafik! Läs pressmeddelande här.

God Jul 1150×100
God Jul 500×200

Kontakta oss

Kontor
013-100 200
 Vardagar 08:00-17:00
info@sbuss.se

Bussbokning
Carina Chrintz-Gath
013-100 208
 Vardagar 08:30-16:30
resor@sbuss.se

Hittegods
Linköping  013-47 44 030
Kisa 013-47 44 014

Åtvidaberg 013-47 44 009
 Vardagar 09:00-11:00
hittegods@sbuss.se

Trafikledning
013-14 33 02
tl@sbuss.se

Fax
013-10 40 01

 

Stefan Wikström
Koncernchef/VD

013-47 48 880
stefan@uhj.se

Anett Engelhoffer
Platschef
013-47 44 015
anett@sbuss.se

Peter Thörn
Trafikchef/Personalchef

013-47 44 007
peter@sbuss.se

Marie Dackegård
Ekonomichef
013-47 44 011
marie@sbuss.se

Patrik Petersson
Driftchef
013-47 44 003
patrik@sbuss.se

Mikael Hansson
Verkstadschef
013-47 44 018
hansson@sbuss.se

Hans Bäck
Ä
gare
013-47 44 001
hasse@sbuss.se

Mattias Forsberg
Ägare

013-47 44 002
mattias@sbuss.se

Dennis Morin
Ägare

013-47 44 008
dennis@sbuss.se

Marcus Ljungberg
Arbetsmiljösamordnare
013-47 44 021
marcus@sbuss.se

Hans Hedemo
Personalfördelare
013-47 44 016
hedemo@sbuss.se

Alexandra Löfstrand
Löneansvarig
013-47 44 005
alexandra@sbuss.se

Besöksadress

StångåBuss
Infanterivägen 20
Garnisonsområdet A1
587 58 Linköping

Postadress

StångåBuss
Box 1537
581 15 Linköping

 

Hitta till oss

Res med oss

Res med oss

Till oss kan Ni vända er med ett redan färdigt önskemål om resa, men även när de egna ideérna tryter.

läs mer
Tvätta hos oss

Tvätta hos oss

Fordonstvätt för lätta och tunga fordon, manuell och maskinell som uppfyller miljökraven.

läs mer
Offertförfrågan

Tanka hos oss

Vi erbjuder företag och privatpersoner en helt ny möjlighet att tanka miljövänligt!

läs mer
Zoo

Kontakta oss

Här hittar du information om hur du kommer i kontakt med oss


läs mer

Telefon

Kontor
013-100 200

Bussbokning
013-100 208

Trafikledning
013-14 33 02

Besöksadress

StångåBuss
Infanterivägen 20
Garnisonsområdet A1
Linköping

Kontaktuppgifter

Kontor 013-100 200

Bussbokning 013-100 208

Trafikledning 013-14 33 02


StångåBuss
Infanterivägen 20
Garnisonsområdet A1
Linköping

Hitta till oss